Za tydzień premiera DiRT 4. Przygoński i Podkalicka mówią o realizmie i treningu kierowców w grze Codemasters

Za tydzień premiera DiRT 4. Przygoński i Podkalicka mówią o realizmie i treningu kierowców w grze Codemasters

Opublikowany

Już za tydzień - w piątek 9 czerwca, na rynku zadebiutuje najnowsza odsłona legendarnej rajdowej serii. W polskim teamie DiRT 4 są m.in. Kuba Przygoński i Klaudia Podkalicka, którzy opowiedzieli o swoich odczuciach odnośnie poziomu realizmu, jaki prezentuje gra Codemasters oraz tego, czy wirtualne ściganie się może być pomocne w treningu przed realnymi rajdami. 

DiRT 4 to najbardziej realistyczna gra rajdowa" - nie ma wątpliwości Kuba Przygoński i przyznaje, że gry studia Codemasters służą mu jako element przygotowań do startów w Dakarze. Pustynna jazda jest bardzo wyczerpująca dla mięśni kierowcy, a te można trenować i przyzwyczajać do wysiłku pokonując wirtualne odcinki.
"Poza tym gra jest trudna, ale rajdowy samochód też nie jest łatwy. Póki co najbardziej podoba mi się Ford Fiesta R5, który w rzeczywistości jest super i w DiRT sprawował się równie dobrze" - dodaje.

Czas reakcji, momenty wykonywania manewrów i zmiany biegów, koncentracja - rajdy składają się z wielu aspektów i wszystkie je możemy ćwiczyć w DiRT 4" - twierdzi Podkalicka.
"Szczęka mi opadła gdy poczułam jak bardzo gra jest realistyczna. Można sobie w niej pozwolić jednak na więcej, bo ma się kilka żyć" - uśmiecha się Klaudia.

DiRT4 - Szokująca produkcja! Klaudia Podkalicka w poszukiwaniu krawędzi możliwości

DiRT 4 odznacza się niezrównanym realizmem, ale jest również przystępny dla osób szukających rajdowej rozrywki, a nie wiernej symulacji. Gra oferuje dwa systemy prowadzenia pojazdów - symulacji i gracza, oraz oferuje możliwość włączenia szeregu ułatwiających jazdę asyst.

DiRT 4 dostępny będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One od 9 czerwca. DiRT 4 „Day One” Edition zawiera: samochód Hyundai R5 wraz z wejściówką na ekskluzywne Zawody Hyundai (zaplanowane na 9, 10 i 11 czerwca 2017) oraz ikonę założyciela.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Informacja prasowa_Przygoński i Podkalicka o realizmie DiRT 4_02_06_2017.pdf

pdf | 512 KB

Pobierz
Informacja prasowa_Przygoński i Podkalicka o realizmie DiRT 4_02_06_2017.doc

doc | 75,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kuchar, Podkalicka, Przygoński i Brzeziński w zespole DiRT 4

temu

Wydawnictwo Techland zaprosiło do współpracy czwórkę czołowych, polskich kierowców rajdowych  przy premierze gry DiRT 4. Niedawno, Tomasz Kuchar, Kuba Przygoński, Klaudia Podkalicka i Jakub „Colin” Brzeziński mieli szansę zapoznać się z grą i ocenić na ile wirtualna rozr
Bez strachu - premierowy zwiastun DiRT 4

temu

DiRT 4 na sklepowe półki trafi 9 czerwca, ale Wydawnictwo Techland, studio deweloperskie Codemasters oraz Koch Media już dziś prezentują zwiastun premierowy najnowszej odsłony legendarnej rajdowej serii oraz porcję nowych screenów. Gra dostępna będzie na PlayStation 4, X
Poczuj pełen emocji rallycross w nowym zwiastunie DiRT 4

temu

Wyścigi rallycross to pełen adrenaliny tryb, który trafi do DiRT 4. Wydawnictwo Techland, studio deweloperskie Codemasters oraz Koch Media prezentują nowy zwiastun kolejnej odsłony legendarnej rajdowej serii, skupiający się na tej rywalizacji. Premiera DiRT 4 już 9 czerw
Kierowcy opowiadają o walce ze strachem w nowym zwiastunie DiRT 4

temu

Wydawnictwo Techland, studio deweloperskie Codemasters oraz Koch Media prezentują nowy zwiastun DiRT® 4™. W nim zawodowi kierowcy rajdowi i Rallycross, którzy pracowali z brytyjskim studiem przy grze, opowiadają o zmaganiach ze strachem podczas walki o cenne sekundy i mi
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.